Taulman 3D Nylon 645 2,85 mm

The Availability Of : 1 awry.
The maximum number of possible parameters of the product has been reached.
Manufacturer :
Shipping within :24 hours
Shipping price : 18
Odbiór osobisty i płatność przy odbiorze:
0
Paczkomat - pobranie:
18
International Shipping:
65
Price : 149.00
The Amount Of (awry. ):
Możesz zamówić telefonicznie: 570890503

Taulman 3D Nylon 645 – najwyższej jakości filament nylonowy produkowany w USA. Przeznaczony do wszystkich drukarek 3D typu RepRap. Bardziej odporny chemicznie na alkohole, oleje, aceton, żywice i większość zasad niż Nylon 618. Dużo bardziej wytrzymały mechanicznie niż ABS czy PLA, także wytrzymalszy od 618. Możliwa obróbka mechaniczna przy pomocy maszyn narzędzi jak dla nylonu w blokach. Naturalnie przezroczysty, ale można go farbować przy pomocy zwykłych barwników dziewiarskich.  Cena regularna to 149 zł za 450 gram (331,11 zł/kg).

image

 

Temperatura druku: 230°C – 265°C w zależności od rodzaju elementu i prędkości drukowania. Najlepsze wyniki osiagane dla temperatur wydruku 240°C – 250°C i prędkości 28 – 34 mm/s.

Ze względu na większą lepkość niż inne materiały do drukowania konieczne może się okazać zmniejszenie prędkości drukowania. Przy warstwie przekraczającej 50% średnicy dyszy głowicy drukującej, prędkość powinna być zmniejszona o ~10% – 20%. Z tego samego względu można minimalnie zwiększyć ustawienie cofania (retraction).

W związku z procesem produkcyjnym, średnica może wachać się pd 1,76 mm do 1,83mm. Może okazać się konieczne uwzględnienie tego w ustawieniach programu do cięcia – ustaw wtedy średnicę materiału na 1,78 – 1,80 mm.

Praktycznie nie chłonie wody i nie rozwarstwia się. Nie degraduje w czasie, można go przechowywać nawet w wodzie i jedynie przed wydrukiem trzeba go wysuszyć.

Nylon 645 nie przykleja się bezpośrednio do szkła ani aluminium. Najlepszym materiałem na stół jest płaska sklejka drewniana lub niebieska taśma malarska, ewentualnie laminat. Najlepiej przykleja się w temperaturze 240°C. Nie wydziela zapachu podczas drukowania. Podczas druku możliwe jest zaobserwowanie czegoś w rodzaju dymu – to jest normalne i bezpieczne – ten dym to para wodna.

Jednakże wystąpowanie sporej ilości bąbli podczas drukowania świadczy o zbyt wysokiej temperaturze.

Zmniejszenie temperatury drukowania poniżej 238°C da w efekcie większą przezroczystość ale także zmniejszy „klejalność” przy warstwach cieńszych niż 25% średnicy dyszy drukującej.

Skurcz jest porównywalny z ABS i może być kontrolowany przy użyciu laminatu jako materiału na stół. Także podgrzewany stół powinien pomóc.

Użycie dużej ilości materiału na pierwszej warstwie w połączeniu z drukowaniem na laminacie może zaowocować tym, że wydrukowany element będzie bardzo trudno oderwać.

Drukowanie przy ustawieniach wypełnienia powyżej 50% nie powoduje zwiększenia wytrzymałości elementu.

 

 
Wytrzymałość na rozciąganie: 114,0 MPa
Wydłużenie przy zerwaniu: 120%
Temperatura topnienia: 194°C
Temperatura drukowania: 230°C – 265°C
Pyroliza: 330°C – 360°C

    

There is currently no comments or ratings for this product.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Rate
The Whole Thing :
The Functionality Of The :
Price :
Opinion Of The :
The Signature Of The :

Producenci

Najwyższa jakość

Nasz sklep jest kierowany do osób i firm, zainteresowanych technologią 3D! W naszym sklepie, wszystkie materiały i urządzenia są nowe. Staramy się tak dobierać produkty, by oferować tylko te, które wyróżniają się naprawdę wysoką jakością!

Copyright

Copyright © 2015-2019 by 3Drukarki.pl

Professional e-commerce software Sky-SHOP online shop
Please wait ...

Information

You are logged in correctly

The product has been added to your shopping cart

Your shopping cart has been added selected number of pieces of the product. When you order you will be able to change it.Detailed contents of the basket is located under the shopping cart icon at the top of the page.

Information

The product has been added to the virus Vault