• Filament WillowFlex 1,75 mm Olive Green

Colour green
No goods
69.00
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price The Lack Of
The Availability Of 0 awry.

Filament WillowFlex to krok naprzód w ewolucji materiałów organicznych. Jego głównym składnikiem jest skrobia kukurydziana z kukurydzy bez genetycznej modyfikacji. Ten unikalny elastomerowy bioplastik wyprodukowany jest z materiałów które pozytywnie zaliczyły amerykańskie (ASTM D6400) i europejskie (EN 13432) badania i spełniają standardy kompostowalności. Cena regularna to 69 zł za 300 gram (230zł/kg).

image

,Każdy kto używał już drukarki 3D wie, że filamenty podczas druku wydzielają różne zapachy, niekoniecznie przyjemne. WillowFlex zasadniczo nie pachnie. A z bliska można poczuć jedynie naturalny zapach pieczonego chleba lub fermentującego piwa. Celem producenta jest stworzenie linii filamentów nadających się do wykorzystania w szkole, domu, kuchni i aplikacjach medycznych, więc bezpieczeństwo jest na pierwszym planie. WillowFlex jest w trakcie badań certyfikacyjnych dopuszczających do kontaktu z żywnością oraz jako materiał do produkcji (drukowania) zabawek dla dzieci. Należy jednak pamiętać, że do czasu zakończenia tych badań i uzyskania odpowiednich certyfikatów, korzystacie z niego na własną odpowiedzialność.

Producentem jest niemiecka firma BioInspiration a sam filament jest min. owocem sfinansowanej z sukcesem kampanii Kickstarterowej.

Zalecana temperatura drukowania 175°C - 185°C
Zalecana prędkość drukowania 60 - 80 mm/s
Podgrzewany stół Nie wymagany
Stabilność temperaturowa -15°C - +105°C

image

There is currently no comments or ratings for this product.
  • Rate

The Whole Thing
The Functionality Of The
Price
The Signature Of The
Opinion Of The
The Signature Of The
Email
Ask a question